fbpx

Yunanistan Destinasyonları

Yunanistan Destinasyonları

İyonya Adaları – Korfu – Levkas

Yunanistan’ın batı kıyısındaki İyonya adaları şaşırtıcı derecede bereketli ve yeşildir (İngiltere’den daha fazla yağış alırlar – mutlu bir şekilde, yalnızca kışın), yelken koşulları genellikle 2 ila 4 arasında yumuşak bir kuvvettir – rüzgar pek olmaz. Daha az deneyimli olanlar için ideal, ya da sadece rahat etmek istiyorsanız ve çocuklar için harika – adalar arasındaki kısa mesafeler, sıkılmak için zaman yok. Yunanistan’ın her yerinde olduğu gibi, Venedik’in Korfu kentinden Odysseus’un 11 yıllık gezinme süresinin sonunda geri döndüğü efsanevi Ithaca adasına kadar bakıp bakmadığını bulmak kolay, kültür ve tarihle doludur. Birçokları gibi, bunlar bizim yelken açtığımız ilk Yunan sularıdır, bu yüzden bölge özel bir şeyi korur ve birçok kez geri dönen ödüller alır. Gerçekten hevesli denizciler için başka fikirlerimiz var.

SARONIC ve ARGOLIC KÖRFEZİ – Atina

Bir haritaya baktığınızda, Atina’nın hemen güneyinde bulunan Saronik ve Argolik körfezleri rahatlık için “medeniyete” çok yakın görünüyor; çok fazla kalabalık var. Şart değil. Aegina adası şehirden açıkça görülüyor, iki saatlik bir yelken açıyor ve Yunanistan’ın herhangi bir yerinde en iyi taze deniz mahsullerini (Perdica olarak da adlandırılıyor) bulabileceğiniz sessiz küçük bir liman biliyoruz ve limanda bir düzine yat için yer var. sen dosttun Ada, antik dönemde en önemlilerinden biri olan Aphaia Tapınağı’nın hakimiyeti altındadır (manzaranın muhteşem olduğu yerlerden). Diğer pek çok kalıntı tarihine, İÖ 3000 yıllarındaki buğulanmalara dayanıyor. Bölgenin diğer mücevherleri arasında, 10 milden daha uzak olmayan Poros, Hydra & Spetses adaları yer almaktadır. Argolic körfezine doğru ilerleyin ve Mycenae’ye veya Saronic’teki Epidavros limanına aynı addaki klasik kalıntılar için kısa bir yolculuk yapın. Eski zamanların ruhları her yerde. Pelloponese kıyılarının aşağısında kayda değer ankrajlar, fiyort girişine sahip olan Bizans kilisesiyle sığ bir lagünü gizleyen girişine sahip Yerakas’ı ve ‘şeker somunu’ dağ evlerini izleyen bir ortaçağ köyü ve eşekler için yeterince geniş caddeleri olan Monemvassia’yı içerir. . Bu körfezlerdeki rüzgar nadiren şiddetlidir, ancak 3’ten 5’e kadar olan iyi yelken kuvvetleri hızlı geçişler yapar ve yakındaki ana kara topografyası nedeniyle deniz genellikle oldukça düzdür – tartışmasız en iyi yelken türü. Yunanistan’ın tamamını asla göremezsiniz, ancak burası başlamak için harika bir yer.

CYCLADES Adalatı – Atina veya Lavrion’dan

Birçokları için, klasik Yunanistan fikri beyaz evler, mavi çatılı kiliseler, siyah küçük yaşlı bayanlar ve Ege’nin ortasında Kiklad adalarının çorak adaları (‘daire için Yunanca) anlamına gelir. Büyülü adalar, bir sonraki görüşme limanınızı herzaman görünün (her zaman en iyi çizelgelere ve pilotlara sahip olacaksınız, fakat temelde bu kolay, sadece nereye gideceğinize bakın). Atina’dan ulaşmak kolaydır (ancak önce Sounion’daki Poseidon Tapınağı’nda durun) ve duyduğunuz her şey doğrudur. Ayrıca denizciler için bir uyarı ile geliyor, buna Temmuz ve Ağustos aylarında kuzeyden esen, sık sık 6 ila 7 kuvvete ulaşan, 8 ve daha sık sık kuvvete ulaşan rüzgar Meltemi deniyor. Yaz aylarında bu alanın tadını çıkarmak için deneyimli bir denizci, sporcu bir şey olmanız veya iyi kaptanlı veya mürettebatlı bir yatta olmanız gerekir. Bu iki aylık sürenin dışında (hiçbir şey denizin söz konusu olduğu yerlerde tahmin edilebilir bir şey olmasa da) farklı bir hikaye ve daha rahat bir şekilde oraya yelken açabilirsiniz. Bu yolculuğa değer. Delos adasındaki mozaiklerden (Mycenaean zamanlarının kutsal, kutsal yerlerinden biri), Mykonos’un yel değirmenlerine ve Santorini’yi çevreleyen Santorini kraterine (aynı zamanda volkan onu birkaç bin yıl önce patlayan Thira da denir) ve Atlantis’in efsanesine yol açtı). Her yer göz için bir şölen. DODECANES Adalatı

Rodos veya Kos’tan

On İki Ada’nın doğu Ege adaları (adı kısa satıyor, on ikiden fazla var), Türkiye’nin kara kütlesi olan dramatik bir zemine karşı her gölgenin kaba kesme incileri gibidir. Doğu burada, aslında Asya’ya adım atmadan önce, bu adalar Yunanlılar ve Türkler tarafından dönüşümlü olarak yerleştiği için batı ile tanışıyor. 12. yüzyıl – ve adaların kültürü bu iki baskın etkiyi güçlü bir şekilde yansıtıyor. İklim şaşırtıcı derecede ılımlı olabilir, şimdiye kadar güneyde, adalar çorak kayadan ekili yeşile değişebilir ve rüzgar Kiklad kuzeyinden doğar, kuzey adalarda doğudan geliyor, zincirin güney ucunda batıya Rodos’a uzanıyor. ortalama bir kuvvet 4, belki 5 üfleme. Burada korkacak bir şey yok. Denizler çok büyük değil, adalar arasındaki mesafeler büyük değil ve Kos gibi kalabalık turist merkezlerinden Arki, Patmos’un doğusunda, yaklaşık 27 kişinin yaşadığı, bir taverna ve en açık olan okyanustaki lekelere kadar her tür liman var. en temiz turkuaz su, kendinizi bir kenara atmaktan zevk alacaktır. Burada feribot yoktur, kendi tekneniz olmadan gidemezsiniz.