fbpx

Türkiye Destinasyonları

Türkiye Destinasyonları

Türkiye – Doğu ve Batı’nın şaşırtıcı buluşma noktası – 5.000 yıldan uzun süredir miras kalan bir tarih, kültür ve mitoloji ülkesi, herkese bir tatil sunuyor; doğa severler, arkeologlar, güneş ibadetçileri, fotoğrafçılar, spor meraklıları ve denizciler, yerel suların güzelliği ve sükuneti ile büyülenecek. Samimi ve misafirperver insanlar, mükemmel iklim, büyüleyici kültür, tarih ve arkeolojik alanlar, temiz kıyılar, lezzetli yemekler, güzel el sanatları ve gezginler için güvenli ortamlar, Türkiye’yi çekici kılan noktalardan sadece birkaçı.

Türkiye’de doğa, kültür, tarih, inanç ve fikirlerde inanılmaz bir çeşitlilik yaşayacaksınız. Bu yüzden insanlar bazen Türkiye manzarasını “seslerin, kokuların ve insanların en olası kombinasyonların senfonisi” olarak tanımlıyorlar. Bu şaşırtıcı çeşitliliği keşfedebilirsiniz. Ege ve Akdeniz – bu iki deniz, Türkiye’nin batı ve güney kıyı şeridini çevrelemektedir. Hem denizler hem de kıyıları medeniyetlerin doğduğu yerdi. Bu yüzden “tanrı ve tanrıça denizi” olarak tanınırlar. Pagan, Roma, Helen, Yunan, Arap ve Osmanlı medeniyetlerinin ve kültürlerinin kalıntıları sizi yalnızca karada değil, aynı zamanda su altında da ağırlıyor.

Ege, tarihin ve arkeolojinin yanı sıra doğanın sınırsız güzelliğini sunar. Burada doğa hala çok dokunulmaz ve renkli. Sessiz koylar, tenha plajlar, sıcak Akdeniz güneşi ve yeşil manzara, renklerin ve seslerin uyumu içinde birleşir.

Kuşadası – Efes: Kuşadası, büyük bir tatil beldesi ve kendi yat limanına sahip popüler bir liman. Önemli bir antik kent olan Efes, her zaman Türkiye’ye yapılacak ziyaretlerin bir göstergesidir. Şehrin zengin kalıntılarına ek olarak, Meryem Ana Evi, St.John’s Bazilikası ve Müze de bölgededir.

Didyma: Apollo Tapınağı, antik dünyanın en ünlü kutsal yerlerinden biriydi. Milet (Milet) ve Priene, görülmeye değer diğer antik alanlardan ikisidir.

Hisarönü Körfezi: Selimiye, Keçibükü, Bencik ve Bozburun’u içeren huzurlu bir bölge. Keçibükü’ndeki Martı Marina sadece doğal güzelliklerle çevrilidir.

Datça-Knidos: Karia kenti Knidos, bir zamanlar sanat ve kültür merkezi olarak ünlüydü. Güzel tanrıça Afrodit’e adanmış şehir, iki limanı ve zengin kalıntıları ile yatlar için çok popüler bir durak.

Marmaris: Bağlama için ideal sakin bir koy ve restoranlar, mağazalar ve gece hayatı için harika bir kasaba. Akdeniz’in en büyük marinalarından biri olan Netsel Marina, bu kasabada bulunuyor. Marmaris iki farklı rotada gezebileceğiniz için mavi yolculuk için mükemmel bir başlangıç noktasıdır.

Dalyan-Caunos: Yatınız için mükemmel bir bağlama yeri. Antik liman kenti Caunos’u, kaya mezarlarını ve ayrıca “caretta caretta” deniz kaplumbağalarının yuva yapabileceği kumlu plajı görebileceğiniz Dalyan’a bir gezi yapabilirsiniz.

Göcek: Göcek, çok sayıda koy ve giriş yeri, adalar ve kasabada bulunan iyi donanımlı modern marinalar olduğu için çok popüler bir seyir alanıdır.

Fethiye: Fethiye, Türkiye kıyılarında bir başka popüler tatil beldesidir. Telmessos, Xanthos, Letoon, Saklıkent Kanyonu, Kayaköy ve Ölüdeniz’e günlük geziler buradan alınabilir

Gemiler Adası – Ölüdeniz: Gemiler Adası’nda, çam ağaçları arasında güzel yer mozaikleri olan bir kilise de dahil olmak üzere Bizans kalıntıları bulunmaktadır. Sakin, berrak suyun yüzmek ve su sporları için ideal olduğu güzel Ölüdeniz’i (Mavi Lagün) keşfedebilirsiniz. Babadağ dağından Blue Lagoon’a yamaç paraşütü yapabilirsiniz.

Kalkan: Kalkan, hediyelik eşya dükkanlarının sıralandığı dar sokakları olan ve şirin bir yat limanına açılan küçük bir otantik kasabadır. Yine kentten Xanthos, Saklıkent Kanyonu, Patara ve Kaputaş turları düzenleniyor. K

Kaş – Kekova: Kaş, Kekova yolunda güzel bir durağı olan başka bir şirin kasabadır. Kekova Adası’nın kuzey kıyılarındaki “batık şehir” büyüleyici! Bir depremden sonra denize dökülen evler berrak mavi suların altında görülebilir. Simena, Kaleköy Kalesi, koyların, girişlerin ve adaların kuş bakışı manzarasını sunar.

Demre-Myra: Antik Myra’da birçok oyulmuş kaya mezarı, görkemli Roma tiyatrosuna bakmaktadır. Finike: Tüm olanaklara sahip bir diğer güzel yat limanı, dağlarla çevrili küçük bir kasaba olan Finike’dedir. Kemer: Yüksek dağlarla çevrili ve güzel bir tam donanımlı modern yat limanına sahip bir tatil beldesi. Phaselis ve Olympos, Kemer’den ziyaret edilebilecek iki yer.

Antalya: Türkiye’nin en büyük tatil beldesi ve Akdeniz’deki en büyük şehir. Türkiye’nin turkuaz sularında uzun bir yolculuktan sonra sizi ağırlayacak iki marina var. Kasabada bulunan Roma ve Osmanlı kalıntılarının yanı sıra, Side, Perge ve Aspendos antik kentleri de kaçırılmamalıdır.