fbpx

Korfu’da Gezilecek Yerler

İyon Denizi’nin mavi sularında benzersiz bir güzelliğe sahip bir yer Korfu Adası…

Korfu Adası’nda gezilecek yerler listesinde, sizler için şehrin güzide noktalarını derledik. Birkaç gün dinlenmek, denizin keyfini çıkarmak istiyorsanız Yunanistan’ın bu etkileyici adası tam size göre! İtalyan etkisinin çok fazla hissedildiği ada, kendinizi daha özel hissedebileceğiniz Yunan Adaları’ndan biri.

Corfu Town

Her adada olduğu gibi burada da sevimli bir şehir merkezi sizi karşılıyor. Alışveriş, eğlence, gezme ve yeme içme gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz Corfu Town, tarihi dokusuyla da sizi kendisine hayran bırakıyor.

Etkileyici Plajları

Korfu’da keyifli zamanlar geçirebileceğiniz pek çok plaj bulunuyor. Bu plajların başında Paleokastritsa Plajı geliyor. Kayalıklarla ve yeşil tepelerle çevrilmiş plaj, adadaki en popüler plaj. Özellikle dalış yapmayı sevenler burayı tercih ediyor. Meşhur Aşk Kanalı (Canal D’Amour) da favori yerlerden. Bu kanalın iki yakasını yüzerek geçenlerin hayatının aşkını mutlaka bulacağı söyleniyor. Bunlar dışında Agios Georgios, Agios Stefanos, Porto Timoni de en beğenilen plajlar arasında.

Achillion Sarayı

1890 yılında Avusturya Kralı Otto’nun yeğeni için yazlık olarak inşa edilen saray, Korfu’nun 12 kilometre güneyinde sarp bir kıyı şeridinin tepesinde bulunuyor. Saray, karmaşık merdivenleri ve muhteşem manzarası ile dikkat çekiyor.

Liston

Alışveriş yapmak ve kafelerde keyifli zaman geçirmek için şehirde gidilebilecek en güzel yerlerden birisi Liston. Eğer bu adayı ziyaret ettiyseniz Liston’a mutlaka uğramalısınız.

Antivouniotissa Müzesi

Bizans dönemine eserlerin sergilendiği müze, sanat ve tarih sevenlerin Korfu Adası gezisinde mutlaka bulunması gereken yerlerden.

Eski Kale

15. yüzyıldan bugüne dek ayakta durmayı başaran Eski Kale, Venedikliler tarafından inşa edilmiştir. Kale, Avrupa’nın en sağlam savunma kaleleri arasındadır.

Aziz Spiridon Kilisesi

Her yıl pek çok kişi, adanın en önemli dini duraklarından biri olan bu kiliseyi görmek için adayı ziyaret etmektedir.

Paleokastritsa Manastırı

Korfu adasında görülmeye değer yerlerden birisi de plajın olduğu yerdeki manastır.

  • Korfu’da Gezilecek Yerler için yorumlar kapalı